Jak vybrat vhodnou šatní skříň
Neradi byste při výběru šatní skříně šlápli vedle? V první řadě si přiznejte, kolik věcí k uskladnění máte a od toho se odrazte. Dalším důležitým parametrem je ale samozřejmě také, jak velký prostor nabízí vaše ložnice , šatna , či jiná místnost, kam šatní skříň přijde. Měření určitě nepodceňte. Plánujete věci věšet na ramínka , nebo většinu z nich poskládáte do polic? I k tomu určitě přihlédněte, než si skříň objednáte.
Na základě použití se dají skříně dělit – a to podle toho, jestli mají police , nebo zabudovanou šatní tyč . Nejčastěji však najdete skříně kombinované , kde je mimo polic i tyč. Kombinované skříně jsou díky svému uspořádání velmi praktické a také nejoblíbenější. Šaty, halenky, košile a jiné mačkavé věci pověsíte na ramínka, trička a svetry úsporně uložíte do polic. Na spodní prádlo, pásky a jiné doplňky pak zajisté oceníte výsuvné šuplíky .
Jak na skříň v malém prostoru?
Pokud máte hodně oblečení, ale málo místa v bytě, určitě sáhněte po skříni, která je až ke stropu. Díky horním policím využijete prostor na maximum. Přístup k nim je složitější a pravděpodobně se neobejdete bez stoličky, ukládejte do nich proto hlavně sezónní oblečení. Spoustu místa také ušetříte se skříní, která má posuvné dveře. Při otevírání tak nijak nezasahuje do prostoru. Oděvy na ramínku potřebují vyžadují alespoň 60 cm hlubokou skříň. Pokud se vám tak hluboká skříň do místnosti nevejde, nezoufejte. Existují skříně, které mají šatní tyč montovanou kolmo na záda skříně, u některých pak jdou i vysunout pro lepší přehled.
BIANO TIP: nechcete ráno při oblékání budit zbytek rodiny? Volte dveře s tlumičem dovírání.